درآمد متخصص سئو در گرگان

درآمد متخصص سئو
90 / 100

به نظر شما درآمد کارشناس سئو در ایران و خارج از ایران چقدر است؟ در این مقاله به بررسی درآمد شغل سئو بر اساس میزان تجربه و فعالیت آن‌ها خواهیم پرداخت. در ابتدا به بررسی درآمد متخصص سئو و بعد آن به کارشناس ارشد و مدیر سئو در شهر تهران خواهیم پرداخت؛ همراه ما باشید.

درآمد متخصص سئو چقدر است؟

بعد از گذراندن دوره سئو حالا نوبت کسب درآمد از سئو است. برای بررسی میزان درآمد متخصص سئو باید در ابتدا متخصصین سئو را به سه دسته تقسیم کنیم:

1-کارشناسان سئو که خودشان یک شرکت یا تیم دارند.

2-کارشناسان سئو که به صورت آزاد کار یا فریلنسر کار میکنند.

3-کارشناسان سئو که قصد استخدام در یک شرکت یا تیم را دارند.

1_ درآمد متخصص سئو برای استخدام در شرکت ها

برای بررسی میزان درامد سئوکار که قصد استخدام در شرکتی را دارد، به جای تئوری پردازی اجازه دهید با هم چند نمونه درخواست استخدام سئوکار را بررسی کنیم.

توجه داشته باشید مبالغ گفته شده مربوط به شهریور ماه سال 1402 بوده و برای ماه های ابتدایی استخدام است. (به این معنی که معمولا در شرکت ها بعد از مدتی حقوق افزایش می یابد).

آمار پایین مربوط به آگهی های استخدامی سایت جابینجاست:

  • وب رمز: استخدام کارشناس سئو
  • درامد سئو از 11,000,000 تومان
درآمد متخصص سئو

  • شرکت پویا اندیش: استخدام کارشناس سئو
  • درآمد ماهانه از 16,۰۰۰,۰۰۰ تومان
درآمد متخصص سئو در گرگان

به طور کل برای بررسی حقوق میانگین یک سئو کار با توجه به درجه و سابقه آن می‌توانیم از سایت جاب‌ویژن نیز کمک بگیریم، با کمک این سایت می‌توانیم میزان حدودی درآمد هر شغل را محاسبه کنیم و حتی درآمد شغل مورد نظر را در شهرهای مختلف از جمله گرگان را نیز بررسی کنیم.

لازم به ذکر است که ماشین حساب جاب‌ویژن بر اساس دیتای موجود توسط بانک اطلاعاتی خود حقوق مدنظر را محاسبه کرده و این موضوع یک تخمین است و ممکن است حقوق مدنظر بالاتر یا پایین تر از حد گفته شده باشد.

میانگین درآمد متخصص سئو در سمت کارشناس با سابقه کمتر از 2 سال

با توجه به آمار بانک اطلاعاتی سایت جاب ویژن از میان حدود 600 نفر به شرح خواهد بود که با توجه به توانایی فرد و مسئولیت‌های او، حقوق مدنظر بالاتر و یا پایین‌تر باشد.

درآمد متخصص سئو در گرگان

با توجه به صحبت گفته شده در بالا، ریز جزئیات حقوق با توجه به افراد شرکت کننده در سایت جاب ویژن به شرح زیر خواهد بود، که با توجه عکس زیر میتوانیم به این نتیجه برسیم که حقوق دریافتی کارشناس سئو به میانگین سال‌های تجربه او نیز بستگی دارد در ادامه به بررسی 4 مورد حقوق‌های یک کارشناس سئو در تهران با جزئیات خواهیم پرداخت.

درآمد متخصص سئو

میانگین درآمد مدیر متخصص سئو با سابقه کار بالاتر از 5 سال

مدیر سئو (SEO) فردی است که مسئولیت مدیریت و نظارت بر کار تیم بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در شرکت ها را دارد تا با همکاری منظم سازمان یا تیم کاری به هدف مورد نظر برسد. معمولا مدیر سئو وظیفه نظارت بر تیم‌های کارشناس سئو را داشته و بر کار آن‌ها نظارت خواهد کرد.

میزان حقوق فرد مدیر سئو به میزان توانایی و رزومه و مسئولیت فرد و همچنین میزان اهمیت و سختی پروژه بستگی خواهد داشت. با توجه به جامعه آماری حدود 200 نفره در سایت جاب ویژن به بررسی درآمد متخصص سئو در ادامه خواهیم پرداخت.

درآمد متخصص سئو در گرگان

نکات مهم در هنگام استخدام در شرکت‌های سئو در گرگان و سایر شهرها

اول از همه اینکه بدانید سئو و بهینه سازی سایت، از جمله مهارت هایی است که مثل طراحی سایت و تولید محتوا و… هنوز کارفرمایان نسبت به اهمیت آن آگاه نیستند. دقیقا همانطور که خیلی از کارفرماها به سراغ طراحان سایت رفته و میخواهند برای شان با 500 هزار تومان سایت بسازند، به سراغ سئوکارها هم می آیند و از آنها میخواهند با ماهی 2/3 تومان سایتشان را به صفحه اول گوگل ببرند.

بنابراین این حقوق های بسیار پایینی که در سایت هایی مثل دیوار و شیپور ثبت شده اند را به عنوان معیار درآمد متخصص سئو در سال 1402نبینید، بلکه آنها را پای دانش پایین کارفرماهایی بگذارید که به تازگی وارد دنیای وب شده اند.

دوم اینکه اصولا کارفرماهایی که در این حوزه تازه کار هستند، به سراغ سایت های تخصصی استخدامی مثل جابینجا، ایران استخدام و… نمیروند و یک راست آگهی شان را در سایت دیوار و شیپور ثبت میکنند. بنابراین اگر متخصص سئو هستید که در گرگان زندگی میکند و دانش کافی دارید، برای استخدام شدن به سراغ سایت های تخصصی استخدامی بروید نه دیوار و شیپور.درآمد متخصص سئو در گرگان به علت دانش کم کارفرمایان پایین است ولی در آینده ای نزدیک تغییر خواهد کرد.

خب، اجازه بدهید از بحث درآمد و حقوق یک سئوکار در شرکت ها بیرون آمده و به سراغ درآمد سئوکارهای فریلنسر برویم.

2_ درآمد متخصص سئو به صورت فریلنسر ( آزاد کار)

به طور کلی تعریف فریلنسر (Freelancer) این است: ((کسی که فعالیت های پروژه ای شرکت های مختلف را بدون حضور در محل شرکت انجام میدهد.)) مثلا اگر همین حالا روزانه دو ساعت از خانه خودتان برای سئو کردن سایت در شهر دیگری زمان میگذارید، یک فریلنسر هستید.

یک متخصص سئو که به صورت فریلنسر یا آزاد کار فعالیت میکند درآمد متفاوتی در ماه داشته و درآمد آن به میزان و نوع پروژه هایی که در ماه میگیرد بستگی دارد.

اگر اعتماد به نفس کافی نداشته باشید، یک پروژه کوچک میگیرید و نهایتا ماهی 2 میلیون درآمد خواهید داشت. اما اگر به اندازه کافی در بازار زرنگ باشید و زمان کافی صرف کرده و اعتماد به نفس هم داشته باشید، میتوانید روی درآمدهای دو رقمی حساب کنید.

درآمد متخصص سئو در خارج از ایران

طبق تحقیقات سایت Glassdoor درآمد سالیانه یک سئوکار در آمریکا حدود 54،000 دلار است.

درآمد متخصص سئو

به عنوان یک سئوکار مبتدی در گرگان، از کجا شروع کنم؟!

تا اینجا به طور کامل با درآمد متخصص سئو آشنا شدیم. اما اجازه بدهید یک نکته مهم را هم بگویم: اگر به تازگی وارد دنیای سئو شده اید، تخصص کافی ندارید و هنوز به نظر خودتان نیازمند این هستید که موضوعات مختلف مرتبط را یاد بگیرید، بهتر است فعلا به دنبال درآمدهای زیادی از سئو نباشید.

مسیری که در این شرایط من به شما پیشنهاد میکنم، این است که به سراغ یک شرکت رفته و به عنوان کارآموز سئو در آن چند ماهی فعالیت کنید. یا اینکه اگر تخصص تان بیشتر از چیزی است که بخواهید به شکل کارآموزی فعالیت کنید، برای بالا رفتن اعتماد به نفس و ساخت نمونه کار، به سراغ یکی از همین شرکت هایی بروید که سئوکار خیلی متخصصی نیاز ندارند و با آنها در حد چند ماه همکاری کنید.

البته دقت کنید، استخدام در شرکت هایی که مدیران آنها دانش کافی در مورد سئو ندارند و تصور میکنند شما باید سریعا سایت شان را به صفحه اول برسانید، کاملا کار اشتباه است.

علاوه بر همه اینها، اگر هیچ کدام از این گزینه ها را دوست نداشتید، یک پیشنهاد دیگر برای تان دارم..همراه مقاله درآمد متخصص سئو باشید.

یک سایت وردپرسی برای خودتان بسازید، آن را روی چندین کلمه نه چندان سخت و نه خیلی آسان سئو کنید. به این ترتیب هم اعتماد به نفس تان بالا میرود و هم نمونه کاری خواهید داشت که بتوانید به کمکش در آینده پروژه های سئو گرفته یا در شرکت های بزرگ استخدام شوید.

خب، دیگر از مبحث درآمد متخصص سئو خارج شویم و به سراغ اطلاعات عمومی برویم. در ادامه مقاله همانطور که آن ابتدا هم گفتم، میخواهم کمی در مورد خود سئوکارها، تخصص های لازم آنها و… صحبت کنم. با من همراه باشید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردم به جامع ترین شکل ممکن، اطلاعاتی در مورد درآمد متخصص سئو در گرگان و ایران و همینطور بازارکار سئو به شما بدهم. در نهایت اگر سوال و نظری دارید، آن را در بخش نظرات مطرح کنید تا خودم پاسخ بدهم.

سئو در گرگان

لطفا به این مقاله امتیاز بدید !❤️

امیرحسین مصدق

امیرحسین مصدق، یه برنامه نویس وب که شدید علاقه داره به یادگیری بیشتر توی زمینه کاریش و مسائل مرتبط با آی.تی و تکنولوژی … !

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.